Zupa krem z dyni

Coraz chłodniejsze wieczory, słońce coraz szybciej znikające za horyzontem i wreszcie coraz więcej rozgrzewającej zupy z dyni na naszych specjałowych półkach! Niezwykły korzenny aromat gałki muszkatołowej oraz imbiru, znajdziecie w naszych małych, ale wielkich jeśli chodzi o smak, słoikach! Do tego ciepły kocyk, książka i marzenie każdej ,,jesieniary’’ spełnione. 

Królowa jesieni na waszych talerzach

Dynia jest uprawiana na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy, stąd mnogość jej gatunków oraz sposobów na jej obróbkę. My w naszej kuchni do produkcji kremu z dyni używamy dyni olbrzymiej typu Hokkaido, która pochodzi z Japonii, a smakiem przypomina pieczone jadalne kasztany. W naszych sklepach znajdziecie zupę w dwóch wariantach, zarówno w wersji wegańskiej, sporządzonej na bulionie roślinnym z dodatkiem dobrej jakości mleczka kokosowego, jak i w wersji z bulionem drobiowo-wołowym, śmietaną oraz masłem klarowanym. Dynia zanim ,,skończy’’ w zupie jest pieczona, dzięki czemu możemy zachować jej wyjątkowy, słodki aromat. Oprócz naszych ośmiu sklepów, kremu z dyni możecie spróbować na miejscu w restauracji Specjały Regionalne, mieszczącej się na Nowym Świecie 44 lub w naszym bistro Specjały Cafe na ulicy Potockiej 2A. Tam będzie czekał na was gorący talerz pełen tego jesiennego cuda, w towarzystwie kiełków, prażonego słonecznika i świetnej jakości pieczywa.

Szlachetny owoc z jaskiń i grobowców

Podstawową, aczkolwiek dla wielu zadziwiającą kwestią jest to, że dnia to nie warzywo. Wiedza z zakresu botaniki usystematyzowała ją jako owoc - posiada dojrzałą zalążnię kwitnącej rośliny, zawierającej nasiona. Początki jej uprawy sięgają od 7 do 10 tysięcy lat wstecz, tak stare ślady zostawiła po sobie w meksykańskich jaskiniach, a była na tyle znaczącym elementem życia społeczno-kulinarnego, że jej nasiona znaleziono w staroperuwiańskich grobowcach.

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter a nie przeoczysz żadnej promocji