Jagodzianki

Trochę historii

Jagodzianki są charakterystycznym wypiekiem na terenie wschodniego Mazowsza. Początków ich wypieku można doszukiwać się w ludowych zwyczajach obchodzenia odpustów parafialnych. Podczas urządzanych kiermaszy odjeżdżający goście obdarowywani byli jagodziankami. Pełne jagód bułki z ciasta drożdżowego wyjątkowo dobrze znosiły transport, stanowiąc jednoczenie słodkie wspomnienie zabawy odpustowej.

Puszyste ciasto pełne jagód

Jagodzianki dostępne w naszych sklepach stacjonarnych wykonywane są zgodnie z tradycyjną recepturą. Puszyste ciasto wykonane z najlepszej jakości składników, wypełnione dużą ilością jagód tworzą drożdżówkę idealną. Obecnie miejsce świeżych jagód zastępują jagody mrożone, jednak znamy sposób na to aby ich smak był równie doskonały! Uzyskanie odpowiedniego smaku i konsystencji jest możliwe poprzez zwiększenie dodatku jagód liofilizowanych. Dzięki temu możesz cieszyć się smakiem idealnych jagodzianek już teraz, bez konieczności czekania na nie do wakacji!

Bogactwo smaku i prozdrowotnych właściwości!

Jagody to nie tylko wyjątkowy smak. Swoją barwę zawdzięczają ogromnej ilości antocyjanów, które mają wiele prozdrowotnych właściwości. Ponadto owoce te są niskokaloryczne, mają niski indeks glikemiczny i są źródłem wielu cennych witamin i minerałów.

Jagodzianki naszej produkcji możecie kupić także w naszym sklepie internetowym.

Skład: Masło, mleko, jaja ekologiczne, drożdże, mąka, jagody, jagody liofilizowane, cukier, bułka tarta.

Wartości odżywcze w 100 g produktu:

231 kcal

8,3 g białka

12,1 g tłuszczu

22,9 g węglowodanów

Ciekawostki:

Liofilizacjato najnowocześniejsza i najzdrowsza metoda utrwalania żywności. Finalny produkt zostaje pozbawiony wody co doskonale go utrwala i uniemożliwia rozwój flory bakteryjnej. Po dodaniu wody produkty liofilizowane odzyskują swoje pierwotne właściwości. Jedynym minusem jest wysoka cena owoców liofilizowanych.

Mrożone warzywa i owoce są dobrą alternatywą na uzupełnienie diety w warzywa i owoce poza sezonem letnim. Podczas mrożenia straty witamin i minerałów są nieznaczne.

https://www.facebook.com/SpecjalyRegionalne/videos/1069021386918054

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter a nie przeoczysz żadnej promocji