Pierogi ruskie

Pierogi ruskie przez swoją nazwę kojarzone są z Rosją. Okazuje się jednak, że nie są one znanym przysmakiem za wschodnią granicą. Obecna ich nazwa wynika z zawirowań historycznych i zmian granic. Co ciekawe ruskie pierogi nazywane są czasami pierogami galicyjskimi i pochodzą z Ukrainy. Konkretnie wywodzą się z tzw. Rusi Czerwonej, czyli Galicji Wschodniej. Historia pierogów ruskich zakakuje. Gdy tereny obecnej Ukrainy należały do Polski pierogi te były nazywane polskimi. Dopiero po II wojnie światowej, po utracie Lwowa, pierogi polskie stały się ruskimi.

Pierogi ruskie są zazwyczaj nadziane serem i ziemniakami z cebulą oraz przyprawami. Często są podawane także ze skwarkami, smażoną cebulą lub śmietaną. W wielu polskich domach, po wcześniejszym ich ugotowaniu, są również lekko podsmażane.

Dla poszukiwaczy ręcznie robionych, wypełnionych farszem po brzegi pierogów ruskich mamy dobrą widomość! Są one dostępne we wszystkich naszych sklepach, robione każdego dnia ze świeżych i najlepszej jakości składników w naszej restauracji. Możecie je również kupić w naszym sklepie internetowym

W składzie jedynie: ziemniaki, mąka pszenna, ser twarogowy półtłusty, cebula, olej, masło, jaja ekologiczne, majeranek, pieprz czarny, sól.

Wartości odżywcze 100 g produktu:

Wartość energetyczna: 222 kcal

Tłuszcz: 6,51 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,25 g

Węglowodany 34,57 g w tym cukry 1,25 g

Białko: 9,24 g

Gwarantowana pełnia smaku, bez konserwantów! Serdecznie zapraszamy do skosztowania!

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter a nie przeoczysz żadnej promocji